Правильне встановлення каркасного басейну
Багато людей, які хочуть придбати каркасний басейн, замислюються, як правильно його встановити? Яку ділянку має бути ділянка та чи варто терти під неї кошлатаний? На всі свої питання ви знайдете відповіді в цій статті.
Як вибрати ділянку?
-
Дуже важливо, щоб поверхня була рівною. Від нерівностей конструкція перекашуватиме й деформується.
-
Не варто вибирати зону під дерева, інакше листя, комахи та сміття потраплятимуть у басейн. Ідеально, якщо ділянка буде на підвищенні, тоді вода прогріватиметься швидше.
-
Розмір ділянки має бути трохи більший, ніж сам басейн. Під круглу ємність варто підбирати ділянку на 25 см більше за діаметром, під прямокутну — як мінімум на 40 см.
-
Також варто враховувати вагу штучної водойми, наповненої водою, вона може досягати кількох тонн. Тому, якщо ви встановите його на м'якому ґрунті, він може просіти.
-
Подбайте про те, щоб кран або свердловина перебували недалеко від басейну. Інакше довжини шланга для наповнення його водою може не вистачити. Те саме й з електромережею, адже вам потрібно буде під'єднати фільтр і насос.
Як підготувати ділянку?
Траву краще скосити, перекопати землю та утрамбувати її. Якщо ґрунт занадто пухкий або піщаний, краще зробити поміст із дощок.
Якщо ви плануєте залишати басейн на зиму та не розбирати конструкцію, тоді вам доведеться вирити котелван.
Басейн об'ємом до 500 літрів легко збирати та розбирати. Такі басейни не поглиблюють у землю. На землю стелиться непромокальний настил, який ізолює резервуар від землі та не дає накопичуватися волозі під ним.
Резервуари до 5000 літрів також не залишають на зиму. Але з огляду на велику вагу, необхідний майданчик під нього підготувати. Для цього зрізають верхні 2-3 см ґрунту, засипають усю поверхню піском, щоб не проросли коріння рослин і кладуть килимок із ПВХ. Тільки після цього можна встановлювати басейн.
Під конструкції до 50 тисяч літрів необхідно терти котлован, позаяк розбирання таких моделей нецілеподібне. Потрібно викопати яму завглибшки 1/3 висоти басейну та зробити тверду основу під конструкцію. Як і з чого її зробити?
-
Залити майданчик бетоном;
-
Засипати гравієм або щебенкою;
-
Застібнути геотекстилем;
-
Засипаємо піском на 5 см.
Після цього тверду основу покривають ПВХ килимком і можна братися до збирання резервуара.
Збирання конструкції
Для початку потрібно зібрати каркас, а потім натягнути на нього поліхлорвініл або закріпити спеціальними кріпленнями, які входять до комплекту з басейном. Зібрати конструкцію досить легко, головне дотримуватися інструкцій виробників.
-
Для початку розстелить тканину на килимку. Знайдіть зливний отвір і розмістіть його з того боку, де наливатимете та зливатимете воду. У верхній частині чаші знайдіть отвори та в них протягніть горизонтальні балки каркаса.
-
Потім вставте Т-подібні стійки та протягніть їх у петлі на чаші, а внизу закріпіть опори під них. Після цього розправте тканину. Ваш басейн готовий до заповнення водою.
-
Спочатку налийте в резервуар води до рівня 15 см і розправте всі складочки, тільки після цього заповнюйте резервуар водою повністю.
Як заповнити басейн водою?
У дитячі басейни можна наносити воду відрами, а ось великі резервуари заповнюються за допомогою шланга, який під'єднується до водопровідного крана.
Якщо ви хочете набирати воду зі свердловини, тоді найкраще скористатися садовим насосом.
У продажу є поверхневі самовсмоктувальні насоси, які гойдають до 40 л на хвилину. Ним також можна й відкачувати воду.
Як законсервувати басейн на зиму?
Якщо басейн великого об'єму та поглиблений у землю, тоді варто подбати про його консервацію. Адже від цього залежить збереження конструкції. Якщо це зробити неправильно, то лід продавить дно та деформує каркас.
Багатьом здається, що найкраще злити воду з басейну на зиму. Але ґрунт, що міститься під ним, внаслідок чого збільшується навантаження на дно та бортики резервуара. Покриття починає тріскатися.
Є 2 способи, як можна законсервувати басейн.
Консервація із заміною води.
Необхідно злити воду, очистити дно та бортики резервуара та обробити їх дезінфікувальним засобом. Після цього ретельно прополоснути чашу від хімікатів і знову наповнити її водою. У чисту воду додайте засіб дезінфекції, альгіцид, щоб запобігти розмноженню водоростей і ввімкніть фільтр на кілька годин. Вода готова!
Взимку вода замерзає та розширює конструкцію, тому необхідно на дно басейну розмістити компенсатори, які захистять конструкцію від деформації. Це можуть бути пластикові каністри, пляшки, пінопласт, гумові подушки, що легко стискаються. Тоді лід стискатиме компенсатори, а не саму чашу басейну. Після цього накрийте басейн кришкою, щоб його не засипало снігом.
Дуже важливо, коли знову настане тепла пора року, не розбивати шматочки льоду, не допомагати йому відтавати швидше. Це може пошкодити матеріал і порушити консервацію. Дочекайтеся, коли лід розтане сам.
Консервація без заміни води.
Цей метод не такий трудомісткий, але не менш ефективний. Не зливаючи воду, дно та бортики басейну чистять спеціальним пилососом, додають дезінфікувальних засобів і занурюють у воду компенсатори. Потім накривають кришкою та вуаля, басейн готовий до зимування.
Цей метод набагато простіше, але підходить тільки тим, хто має пилосос для очищення басейнів.
Як бачите, зібрати та встановити басейн досить просто. З цим впоратися будь-який господар. Крім того, встановлюючи його самостійно, ви заощадите великі кошти на монтажі. До того ж це буде ще один привід пишатися собою. Ви зможете запросити друзів і похвалитися гарним басейном на вашій ділянці, повністю встановленим вашими руками.