Підготовка басейну до зими
Каркасний басейн — відмінна річ, яка радує все літо. Але при настанні холодів у власників постає питання, як зберігати його в холодну пору року і чи можна залишити його на вулиці на зиму? Все залежить від того, яка у вас модель басейну.
Види каркасних басейнів
Є сезонні і морозостійкі збірно-розбірні басейни. Відмінність їх полягає в тому, що сезонні моделі виконані з тришарового ПВХ-матеріалу, товщина шару яких становить 0,5-0,7 мм. Сам каркас являє собою трубки з металу, які з'єднуються між собою Т-подібними кріпленнями або металеві листи з оцинкованої сталі товщиною 0,6 мм. Такі басейни не розраховані на морози і їх обов'язково потрібно демонтувати і прибирати на зберігання в тепле місце.
Морозостійкі басейни зовні нічим не відрізняються від сезонних, але металева стінка їх більш товста і досягає 8 мм, покрита декількома шарами полімеру і емалі. Сама чаша басейну більш товста.
Зберігання сезонних басейнів
Перш, ніж приступити до демонтажу каркаса, необхідно злити воду, потім ретельно очистити дно і стінки резервуара мильними губками. Чашу слід ретельно просушити і скласти на зберігання. Бажано зберігати виріб в приміщенні не нижче 0 градусів, а також подалі від гризунів і домашніх тварин.
Щоб запобігти злипанню стінок поліхлорвінілової чаші, перед складанням її краще обсипати тальком.
Всі дрібні деталі також слід ретельно промити, висушити і скласти в окремі пакети або коробки.
Зберігання морозостійких басейнів
Такі моделі можна залишати на зберігання на зиму в зібраному вигляді, але є також певні правила, яких необхідно дотримуватися, щоб басейн зиму перезимував на вулиці і залишився придатний до використання на наступний купальний сезон:
-
Ємність не можна залишати без води, так як мороз деформує каркас, а плівка стане крихкою і порветься. До того ж в порожній басейн простіше залізти гризунам.
-
Консервацію варто починати при температурі нижче 15 градусів. Не варто чекати заморозків.
-
Заливати чисту воду потрібно після того, як ви грунтовно почистіть басейн і обладнання.
-
В цілях безпеки працювати з хімічними реагентами слід у гумових рукавичках і чоботах.
-
Не забувати про компенсатори розширення води.
Як правильно консервувати басейн?
На зиму басейн не можна залишати без води, але це зовсім не означає, що в ньому можна залишити стару воду. Її необхідно злити і ретельно очистити басейн від бруду і нальоту. Для цього слід використовувати м'які щітки і не абразивні миючі засоби. Після очищення дна і стінок басейну, ємність необхідно добре прополоскати чистою водою.
Всі металеві деталі басейну також слід очистити від накипу та осаду. Добре вимити сходи, сам каркас. Потім необхідно від'єднати всі кабелі, ізолювати їх і прибрати на зберігання.
Коли каркас і чаша водойми повністю вичищені, можна залити чисту воду в басейн. Її заливають до звичайного рівня і включають фільтраційну установку на режим зворотної промивки, потім режим ущільнення і потім нормальної роботи.
При працюючому фільтрі у воду додаються хімічні реагенти для дезінфекції води. Вони спеціально призначені для зимової консервації і перешкоджають розвитку водоростей і мікроорганізмів. Окремо додається альгіцид. Фільтр повинен працювати не менше 2 годин.
Після цього вода в басейні зливається на 10 сантиметрів нижче форсунок.
Як компенсувати розширення води?
В цілях компенсації розширення води можна використовувати будь-які предмети, які здатні стискатися при зовнішньому тиску. Це можуть бути автомобільні шини, шматки пінопласту, пластикові каністри. Їх слід занурити у воду, тому можна використати важки з мішечками піску. Компенсатори необхідно розташувати більш-менш рівномірно по всій площі басейну. Вони беруть все навантаження на себе, не давши льоду при розширенні порвати резервуар.
Заключний етап підготовки до зимівлі
Після встановлення компенсаторів, необхідно демонтувати всі деталі гідросистеми — фільтри, системи нагрівання. Всі отвори потрібно звільнити від залишків води і закрити заглушками. Ніші для освітлювальних приладів, скімера, форсунки потрібно прикрити пінопластовими заглушками.
Потім від'єднується фільтр промивається, пісок з нього забирається в окремий пакет, висушується і забирається на зберігання.
Останній етап — покриття дзеркала води поліетиленовим тентом. Він повинен бути міцним, щоб витримати вагу снігу.
Немає весняному монтажу!
Як бачите, залишити каркасний басейн на зиму не так страшно. Звичайно, підготовка до зимівлі займе певний час і сили, але ви зможете спокійно поїхати в місто. А по поверненню навесні просто відкрити басейн, встановити необхідне обладнання, додати хімічні реагенти і сміливо відкривати новий купальний сезон. Ніякого болісного монтажу!
Ну а якщо у вас сезонний басейн, то в принципі, зібрати конструкцію у вас займе пару годин, наповнюєте його водою і вперед купатися. У будь-якому випадку, наявність сезонного або морозостійкого басейну — це круто!
Підіб'ємо підсумки
Суть консервації басейну — зниження навантаження на його корпус. Тому розконсервувати водойму можна тільки при настанні тепла, коли лід в ньому розтане самостійно. Ні в якому разі не намагайтеся прискорити процес розморожування, розколюючи лід. Це призведе до пошкоджень і всі праці підуть нанівець.