Продавець Intex-Best ✅ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
2918 відгуків
promo_banner

Доброго дня! Ми зараз тимчасово не працюємо. Наш магазин відкриється 28 вересня. Дякую за розуміння.

+380 (68) 044-66-21
+380 (99) 936-42-18
+380 (63) 242-05-72
«Intex-Best» - інтернет-магазин продукції Intex і BestWay

Яку вибрати хімію для басейнів?

Яку вибрати хімію для басейнів?

Природно, що кожен господар каркасного басейну хоче, щоб вода у водоймі завжди була чистою, прозорою, безпечної і без запаху. Звичайно, якщо водойма невеликий, то найпростіше злити воду, почистити чашу басейну і залити свіжу воду. Але ось з великими конструкціями так не вийде. Тут не обійтися без застосування хімічних препаратів. До того ж при заміні води є нюанси:

  • доведеться довго чекати поки вона прогріється;

  • водопровідна вода може містити механічні і хімічні домішки, які згубно впливають на обладнання басейну;

  • розвиток водоростей і бактерій вимагає у кожному випадку застосування чистячих засобів. Простий заміною води від них не позбутися.

  • враховуйте також те, що вода — досить дорогий ресурс, тому дешевше придбати необхідні препарати, ніж кожен раз зливати воду.

Винятком є лише дитячі басейни — жабники. Тут звичайно простіше злити воду і залити дитині перед кожним купанням свіжу попередньо підігріту воду.

Який мінімальний набір хімічних препаратів необхідний?

Підтримувати чистоту води простіше всього за допомогою спеціально розроблених хімічних препаратів. Вони є з різними активними речовинами у складі, необхідно підбирати ті, до яких у вас немає індивідуальної сприйнятливості і алергічних реакцій.

Необхідний набір препаратів:

  • Дезінфікуючі засоби на основі хлору, брому, активного кисню;

  • Регулятори рівня pH;

  • Альгіциди для запобігання розвитку водоростей;

  • Коагулянти для усунення зважених частинок, які не вловлюються фільтром.

Навіщо потрібні хімічні препарати?

Комплексний підхід до очищення басейну за допомогою перерахованих вище препаратів гарантує гігієнічну чистоту басейну, запобігає розвитку бактерій, мікробів, водоростей і грибків. Засоби нормалізують кислотно-лужний баланс, який важливий не тільки для комфортного плавання купаються, але і для додаткового обладнання басейну. Каламутність води усувають коагулянти.

Якщо вода не проходить необхідну обробку, вона швидко каламутніє, зеленіє. На дні і стінках з'являється білуватий наліт, слиз. Надалі з'являється неприємних запах «цвіли», що говорить про органічне забруднення басейну. Вапняний або іржавий наліт на ватерлінії з'являється, якщо не регулювати pH і не додавати у воду коагулянти.

Який нормальний рівень ph?

Перш, ніж застосовувати хімію, потрібно визначити рівень pH. У нормі він повинен бути від 7,2 до 7,6. Для визначення кислотно-лужного балансу у продажу є тестери. Вони бувають краплинні, пігулки і найпростіші у вигляді індикаторних смужок.

При рівні pH більше 7,6 потрібно використовувати засіб для його зниження, а при pH менше ніж 7,2, його відповідно потрібно підвищити.

Дезінфікуючі засоби на основі хлору, найбільш чутливі до рівня pH і при його відхиленні хімія для басейну просто не справляється зі своїми функціями.

До того ж, як кисла, так і лужне середовище негативно позначається на шкірі і слизових оболонках, викликає свербіж, почервоніння. Тому при таких ознаках, як появи подразнення шкіри, печіння слизових, різкий запах хлору у воді, варто перевірити pH.

Вода в басейні зелена – що робити?

Це говорить про те, що вода почала цвісти», тому варто негайно застосувати шокову дозу альгіцид, який бореться з водоростями, грибами й цвіллю. Природно, чим боротися з цими мікроорганізмами, краще запобігти їх появі. Перш ніж залити воду в басейн, слід обробити стінки і дно водойми альгіцидом. А потім щотижня додавати у воду необхідну дозу у воду. Зараз є дезінфікуючі препарати, до складу яких входить альгіцид.

Вода в басейні трохи каламутна, біляста – непрозора, як хотілося б. Що робити?

Це явна ознака дисперсійного забруднення води. Тобто у воді знаходиться дрібне сміття, який фільтр-система не здатна вловити. Для початку вам потрібно перевірити сам фільтр, можливо він сильно забруднений і його треба помити або замінити фільтрувальний елемент.

Якщо ж з фільтром все в порядку, тоді у воду потрібно додати коагулянт. Він притягує до себе частинки бруду і об'єднує їх в малорозчинні великі хімічні сполуки, які осідають на дно. Вам потрібно видалити їх водним пилососом з дна басейну.

Басейн і вода в ньому мають сильний запах хлорки — що робити?

Якщо для очищення басейну ви застосовуєте хлорвмісні препарати, то в будь-якому разі буде присутня слабкий запах хлорки. Якщо ж запах дуже сильний, це говорить про сильне забруднення води. Це означає, що ви або недостатньо її хлорируете або рівень pH перебуває за межами норми. Також запах посилюється, якщо температура води в басейні дуже зросла, так як розчинність хлору при підвищенні температури зменшується.

Тому, вам потрібно перевірити і відкоригувати рівень pH, провести шокове хлорування та зменшити температуру води.

Якщо ж у вас непереносимість хлору, алергічні реакції на нього, тоді слід перейти на засоби дезінфекції на основі брому або активного кисню.

Дезинфікуючі речовини

Ви повинні знати, що яке б засіб дезінфекції ви не вибрали, цикл обробки води проходить у два етапи:

  • Шокова обробка проводиться при первинному запуску і повторюється кожні 2 місяці;

  • Регулярна обробка — постійно проводиться згідно з інструкцією до препарату.

Хлорвмісні засоби

Це сильнодіючі ефективні речовини, які вбивають всі види мікроорганізмів. Коштують вони дешевше всіх інших препаратів. Але недолік їх в тому, що вони мають неприємний запах хлорки, а також викликають алергічні реакції. Хлор сушить шкіру і викликає подразнення слизових оболонок.

Бромом кошти

Вони коштують трохи дорожче. Так само добре справляються з дезінфекцією, але при цьому не мають запаху і не викликають алергічних реакцій.

Кошти з активним киснем

Це найдорожчі препарати, але і найбільш щадні для шкіри. Принцип їх дії заснований на взаємодії засобів з водою, в процесі якого виділяється активний кисень. Він знищує всі бактерії, а також окислює органічні речовини і метали, розчинені у воді. Оксиди випадають в осад, таким чином відбувається ще і очищення води від зважених часток.

Фахівці рекомендують використовувати для дезінфекції каркасних басейнів 37% розчин пергідролю. Коштує він недорого, дуже ефективний і не має негативного впливу на шкіру.

Жорсткість води

Вміст солей кальцію і магнію у воді призводить до жорсткості води. Така вода сильно сушить шкіру і призводить до утворення нальоту на поверхні басейну.

Тому необхідно контролювати рівень pH. У м'якій воді вона становить близько 7, а в жорсткій близько 9. При такому рівні ефективність використання коагулянтів і дезінфікуючих засобів різко знижується. Лужність потрібно контролювати кожні 8 днів.

Підіб'ємо підсумки

Для підтримки чистоти води в каркасному басейні вам знадобляться дезінфікуючі засоби. Фахівці рекомендують використовувати пергідроль. Також необхідні альгіциди, коагулянти і препарати, що регулюють рівень pH. З таким набором засобів підтримувати воду в ідеальній чистоті дуже просто, дотримуючись інструкцій по застосуванню препаратів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner