Чим почистити каркасний басейн?
Для комфортного купання в басейні необхідно своєчасно і правильно доглядати за резервуаром. Технічне обслуговування дозволяє підтримувати воду і сам водойму в нормальному стані. Сюди відноситься не тільки дезінфекція та механічне очищення води, але і фільтрація, правильне обслуговування фільтр-системи.
Зміст ідеального стану води
Дві основні вимоги до каркасного басейну — безпека та естетичність. У воду постійно потрапляє сміття, який приносить з вітром. У резервуар падають листя, гілки, комахи, а також органічні сполуки, який заносять в басейн самі купаються. Це залишки шкіри, волосся, крему для засмаги, пісок з ніг. Крім того, з джерела води потрапляють неорганічні сполуки, метали, суспензії.
Вода є прекрасним середовищем для розвитку бактерій, мікроорганізмів, водоростей і грибів. Тому для утримання води в ідеальному стані необхідно регулярно проводити хімічну і фізичну очищення води. Це буде займати у вас близько 20 хвилин раз на тиждень.
Методи фізичної обробки
Великий сміття збирається з поверхні води за допомогою сачка. Більш дрібні частинки утримуються фільтром. Водний насос повинен працювати щодня не менше 6 годин. Сам же фільтр необхідно періодично промивати. При використанні пісочного фільтру потрібно робити зворотну промивку раз в тиждень. Картриджні фільтри своєчасно змінювати і чистити згідно інструкції виробника.
Хімічні засоби контролю стану води
До таких засобів належать:
-
Дезінфікуючі засоби на основі хлору, брому або активного кисню;
-
Регулятори рівня pH. У нормі він повинен бути від 7,2 до 7,6;
-
Альгіциди для запобігання розвитку водоростей, грибів і плісняви;
-
Коагулянти.
-
Також вам знадобляться спеціальні тестери для визначення кислотно-лужного балансу води. Вони бувають краплинні, таблетовані або у вигляді індикаторних тест-смужок.
Дезінфектанти на основі хлору використовуються найчастіше, так як вони вважаються найбільш ефективними і доступними за ціною. Вони випускаються як в рідкому стані, так і у вигляді таблеток. Також можна встановити в басейні хлоргенератори. Але мінус цих препаратів у тому, що вони мають неприємний запах, і у багатьох людей викликають алергічні реакції.
Тому можна перейти на застосування бромсодержащіх препаратів. Вони не мають запаху і не викликають алергію.
Найдорожчими вважаються препарати з активним киснем. Вони дуже ефективні, до того ж не сушать шкіру, не викликають роздратування. При застосуванні таких засобів вам не знадобляться коагулянти, так як кисень перетворює зважені забруднення оксиди і вони випадають в осад.
Догляд за басейном на дачі
Обслуговування басейнів на дачі проводиться аналогічним чином. Тобто необхідно проводити фізичну і хімічну очистку води. Є деякі відмінності в обслуговуванні каркасних і надувних басейнів, які найчастіше встановлюють на дачній ділянці.
Обслуговування каркасного басейну
Фізичне очищення води від крупного сміття слід проводити щодня, так як басейн знаходиться під відкритим небом. Великий сміття збирається сачком, а дрібний фільтрується. До каркасного басейну завжди йде в комплекті фільтр-система.
Фахівці рекомендують для дезінфекції води в каркасному басейні використовувати 37% розчин пергідролю. Варто перекис недорого, але ефективно знезаражує воду, робить її прозорою, а також абсолютно безпечна для купання. Завдяки активному кисню вбиваються всі бактерії, а неорганічні сполуки перетворюються в оксиди, які випадають в осад. Вода після перекису стає ідеально прозорою і чистою. Додавати засіб необхідно з розрахунку 700 мл на 1000 л води.
Щоб очистити чашу басейну від нальоту і слизу, рекомендується використовувати донні пилососи. Вони ретельно очищають дно і стінки резервуара. При цьому не потрібно зливати воду. Якщо ж у вас немає можливості придбати це диво техніки, то воду необхідно повністю зливати і чистити резервуар вручну з допомогою швабри або м'яких щіток.
Як доглядати за надувний ємністю?
Монтаж і догляд за надувними басейнами вимагають менше часу. Досить періодично зливати воду, очищати чашу басейну і тим же сачком видаляти великим сміття. Перед першим застосуванням необхідно провести шокову хімічну обробку, а потім щотижня додавати у воду підтримуючу дозу препаратів. Щоб запобігти розмноженню водоростей, бажано перед тим, як набрати воду, обробити чашу альгіцидом.
Раз на місяць бажано повністю зливати воду в каналізацію, чистити дно і стінки басейну вручну або водним пилососом.
Способи усунення видимих дефектів
Якщо вода в басейні стала каламутною, це говорить про високий рівень органічних забруднень. В цьому випадку потрібно вимірювати і привести рівень pH в норму. Провести шок-хлорування і додати у воду коагулянти. Вони усунуть метали і неорганічні з'єднання.
Якщо вода стала зеленою, а на стінках з'явилася слиз і наліт, тоді потрібно повністю злити воду, очистити чашу басейну і обробити її альгіцидом. Він повністю вбиває всі водорості.
При появі мулу вода стає каламутною. Тоді потрібно додати у воду коагулянти.
Іржавий відтінок води допоможе усунути заміна фітингів з чорного металу на ПВХ вироби.
Який вибрати фільтр-насос?
Фільтр-насос очищає воду від дрібних забруднень, створює циркуляцію води і рівномірно розподіляє хімію для басейну.
Вони бувають трьох видів: картриджні, пісочні і комбіновані.
Картриджні
Вони очищають воду з допомогою паперових картриджів. Їх вистачає на 2-3 тижні. Вони бувають різних розмірів в залежності від моделі насосів. Мінус в тому, що за купальний сезон вам доведеться змінити близько 8 штук, що досить дорого обходиться.
Пісочний
У них використовується скляний або кварцовий пісок фракцією 0,4 – 0,8 мм. Він продається в мішках. Вистачає дуже надовго. Перевага його в тому, що пісок можна просто промивати в режимі зворотного промивання і використовувати заново. Це економічний і ефективний фільтр.
Об'єднані
Це система з фільтр-насоса і хлоргенератора, який виробляє іони хлору з повареної солі. Така система очищає і знезаражує воду.
Потужність фільтр-насоса безпосередньо залежить від об'єму басейну. Він повинен прокачувати тричі весь обсяг води за добу.
Підіб'ємо підсумки
При обслуговуванні каркасного басейну своїми руками, ви можете істотно скоротити витрати на його утримання і особисто контролювати чистоту і безпеку води в ньому.