Продавець Intex-Best ✅ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
2919 відгуків
promo_banner

Доброго дня! Ми зараз тимчасово не працюємо. Наш магазин відкриється 28 вересня. Дякую за розуміння.

+380 (68) 044-66-21
+380 (99) 936-42-18
+380 (63) 242-05-72
«Intex-Best» - інтернет-магазин продукції Intex і BestWay

На що поставити каркасний басейн?

На що поставити каркасний басейн?

Практично всі власники дачних ділянок встановлюються в саду басейн. Тим більше, що зараз на ринку є безліч різноманітних моделей будь-якого розміру. Щоб установити надувний басейн не потрібно буде підготовка майданчика, досить, щоб на землі не було ніяких гострих предметів, каміння та гілок. Для стаціонарного монтажу водойми буде потрібна допомога фахівців, так як цей процес дуже трудомісткий і вимагає певних знань і умінь. Багато зупиняють свій вибір на каркасних конструкціях, вони більш надійні і стійкі, ніж надувні басейни і коштують набагато менше стаціонарних.

Попередній етап підготовки до купівлі басейну

Перш, ніж придбати басейн, необхідно вивчити всі можливі їх різновиди, переваги і недоліки. Також оцінити простір ділянки. Якого розміру водойма ви можете дозволити на ньому розмістити, вивчити поверхню ґрунту і подумати про те, щоб басейн був у безпосередній близькості до необхідних комунікацій. Вам знадобиться каналізація, водопровід і електрику, щоб підключити фільтр-насос.

Загальні вимоги до підготовки майданчика для басейну

  • Конструкція каркасного басейну повинна знаходитися на рівній, горизонтальній поверхні. Не повинно бути вм'ятин, нерівностей по всій площі водойми. Також важливо прибрати верхній шар рослинності, щоб виключити процеси гниття під резервуаром.

  • Грунт повинен бути добре утрамбованим, а не насипним, щоб він не просідав від великої маси води у водоймі.

  • Пухкий або насипний грунт потрібно дуже добре утрамбувати. Найкраще залити цю ділянку бетоном або зробити насип з піску шаром як мінімум 20 див.

  • Не бажано конструкцію ставити близько біля будинку, так як у випадку аварійної ситуації вода може проникнути під фундамент або затопити підвал. В ідеалі підхід до водойми повинен бути вільним з усіх боків, хоча не виключається встановлювати його біля паркана.

  • Не бажано ставити конструкцію під деревами, так як у воду постійно будуть падати листя, гілки та комахи. Те ж саме стосується і плодоносних кущів. Площадка повинна бути відкритою.

Різновиди басейнів

Басейни можна встановлювати, як усередині будівлі, так і під відкритим небом. Невеликі басейни можна навіть встановити в квартирі або в будинку. Але в цьому випадку необхідно залучити фахівців, які оцінять максимально допустиме навантаження, а також забезпечать нормальну вентиляцію приміщення, гідро - і електроізоляцію. Для самостійного монтажу краще обмежитися надувними або каркасними басейнами.

Надувні басейни

Вони дуже прості по конструкції. Легкі, мобільні. Великі за обсягом вироби мають надувну верхню крайку. Вони тримають форму за рахунок води і змінного надувного кільця. Монтаж їх дуже проста, вони не вимагають спеціальної підготовки майданчика. Досить просто їх надути насосом, залити воду і вперед купатися. Що стосується обслуговування, то необхідно періодично зливати воду, чистити чашу резервуара і додавати хімічні препарати для дезінфекції і запобігання розвитку водоростей.

Сезонні каркасні басейни

Це конструкції стержневого або листового типу. Вони складаються з металевих прутів, які кріпляться один до одного Т-подібними сполуками або пластикових аркушів, з'єднаних болтами. До каркаса спеціальними кріпленнями приєднується чаша з тришарового поліхлорвінілу. Ці вироби призначені для монтажу на вулиці або у критій прозорою галереї на літній період. На зиму їх потрібно повністю розібрати, вимити, висушити і скласти на зберігання.

Встановлювати їх треба на рівній горизонтальній площадці або фундаменті з товстого шару піску.

Всесезонні збірно-розбірні басейни

На вигляд вони не відрізняються від сезонних, але виготовлені з більш міцних морозостійких матеріалів. Стінки їх профільовані, мають товщину близько 0,8 мм і покриті декількома шарами емалі або полімеру. Сталеві борти і посилена рама відмінно протистоять замерзлої в чаші воді. Їх можна спокійно залишати на зиму, попередньо законсервувавши воду.

Зазвичай їх встановлюють на поверхні землі, або частково чи повністю вкопують у спеціально виритий котлован. Такий процес монтажу досить трудомісткий і складається з декількох етапів: риття котловану, ущільнення грунту, бетонування дна, встановлення підстилки, забунтовка і заповнення простору між стінками резервуара і забутовочной стіною.

Як правильно провести консервацію басейну?

До підготовки басейну до зими краще починати тоді, коли температура повітря не нижче +15 °C.

  1. Спочатку, не зливаючи воду, чиститься дно і стінки басейну від забруднень за допомогою водного пилососа або швабри. Це потрібно робити при включеній фільтр-установки.

  2. Потім здійснюється шокова обробка хімікатами, наприклад хлоркою або пергидролью. Насос після введення препаратів має працювати як мінімум 7 годин. Потім його потрібно переключити на реверс для промивки фільтра.

  3. Після цього проводиться демонтаж насоса і зливається вода до нижніх форсунок подачі води. Від'єднати всі шланги, на всі отвори поставити заглушки. Все додаткове обладнання миється, висушується і відправляється на зберігання.

  4. У воду обов'язково потрібно покласти компенсатори, які візьмуть на себе тиск замерзлої води. Компенсаторами служать пластикові каністри, пінопласт, автошини. Вони повинні бути розташовані по всій поверхні води. Щоб вони не спливали, до них потрібно прив'язати важки, наприклад, мішечки з піском.

  5. Завершальний етап підготовки басейну до зими — укриття його полихлорвиниловым екраном, щоб у нього не залізли гризуни і не потрапляло сміття і сніг.

Стаціонарний басейн

Це найскладніша з усіх конструкцій з обладнанням для зливу і наповнення води, фільтр-системою. Їх розташовують під відкритим небом, так і в спеціальних критих приміщеннях.

Вода в басейнах під відкритим небом нагрівається під прямими сонячними променями. Іноді встановлюють сонячні колектори біля водойми.

Для збереження тепла і створення мікроклімату зводять прозорі криті павільйони або розміщують басейн у критих капітальних спорудах, підвальних приміщеннях, на першому поверсі будинку.

Переваги каркасних басейнів

  • Сучасні каркасні басейни складаються з вже готової конструкції, яка дуже легко і швидко збирається по інструкції;

  • Різноманітність форм і розмірів дозволяє вибрати модель, яка ідеально вписується в ландшафтний дизайн. За формою вони бувають круглі, овальні, прямокутні, восьмикутні.

  • За розміром вони бувають як дитячі, так і величезні родинні. Самий великий прямокутний басейн складає в довжину майже 10 метрів, а завширшки — 5 метрів. В такому водоймищі можна повноцінно плавати, пірнати, займатися аквааеробікою та грати в спортивні водні ігри;

  • Вартість таких конструкцій і монтаж обходиться набагато дешевше, ніж облаштування стаціонарних басейнів;

  • Період експлуатації сезонних моделей складає близько 10 років. Якщо ж ми говоримо про всесезонних моделях, то вони служать набагато довше;

  • Невибагливий до умов зберігання. Досить конструкцію помити, висушити і зберігати в теплому місці. Так як матеріал ПВХ при мінусових температурах твердіє і починає тріскатися. Морозостійкі моделі просто потрібно правильно готувати до зимівлі;

  • Підготовка майданчика під басейн досить проста, головне дотримуватися певних правил і етапів, які будуть описані нижче;

  • Умови обслуговування і очищення басейну такі ж, як і у всіх видів водойм. Потрібно чистити басейн від сміття, періодично міняти воду і очищати дно і стінки від бруду, додавати у воду хімічні препарати для запобігання розвитку мікроорганізмів, водоростей і грибів;

  • Каркасні басейни мають багату комплектацію. У набір входить усе необхідне для обслуговування та експлуатації: фільтр-насос, сходи, гора, тент, підкладка.

  • Система фільтрації характеристиками така ж, як у стаціонарних басейнів;

  • При необхідності можна змінювати розташування басейну без шкоди для конструкції.

Основні етапи проведення робіт по установці каркасного басейну

Сезонні басейни зазвичай встановлюються на поверхні землі. Вона повинна бути рівною, утрамбованої, не мати рослинності і засипана піском. Всесезонні ж моделі частково або повністю заглиблюються в землю. Для цього виривають котлован, який повинен бути на 1 метр ширше самого басейну.

Основні етапи проведення робіт

  • Спочатку визначається ділянка, де буде розташовуватися водойма. Заміряється його площа;

  • Потім робиться розмітка. В землю забиваються кілочки і натягується мотузка;

  • На цій ділянці знімається верхній шар дерну, прибираються камені, викорчовуються коріння;

  • Грунт добре трамбується і робиться вирівнюючий шар з піску як мінімум заввишки 5-10 см Для вирівнювання на майданчик кладеться 3-х метрова дошка і на неї ставиться рівень. Виступаючий грунт підрізаємо штиковою лопатою;

  • На піщану подушку стелиться шнура поліхлорвінілова підкладка, а на неї укладаються листи пінополістерол. Листи потрібно з'єднати між собою широким скотчем. Виступаючі за периметр басейну пенополистероловые обрізаються звичайним ножем;

  • Потім на нього встилається поліпропіленова підстилка, яка входить в комплект. Якщо в наборі у вас її не виявилося, можна використовувати брезент, поліетилен або навіть лінолеум.

  • Складання конструкції водойми виконується за інструкцією. Виробники докладають не тільки друковану, але і відео - версію.

Як правильно вкопувати басейн у землю?

Це досить трудомісткий процес. Спочатку потрібно вирити котлован розміром на 1 метр ширше басейну по периметру. Глибина ями повинна становить від 1/3 до 2/3 висоти конструкції. Це залежить від переваги господарів.

Потім дно котловану потрібно забетонувати. Товщина плити повинна бути не менш 25 див. Всередині необхідно розташувати армуючу сітку, щоб бетон не растрескивался і не ушкоджував матеріал чаші басейну. При високому рівні ґрунтових вод доведеться робити дренаж.

Потім укладаються листи пінополістиролу. Ними також обшиваються стіни резервуара. Потім починається процес забунтовки — зведення зміцнює стінки з цегли. Це робиться для того, щоб матеріал чаші не стикався з грунтом. А також забунтовочный шар зміцнює сам каркас водойми і захищає його від деформації.

Установка на дерев'яні настили

Можливий монтаж каркасного басейну на дерев'яний настил. Як це зробити правильно?

  • Дошки потрібно монтувати з інтервалом 50 см, а опори на відстані 75 см;

  • Якщо дошки укладаються на бетонні стовпи, то потрібно прокласти гідроізоляцію;

  • Дошки повинні бути на 50 см довше самої конструкції, щоб з кожної сторони вони виступали не більш ніж на 25 см;

  • Дошки потрібно обов'язково протравити антисептиком.

Що ще можна підстелити під каркасний басейн?

Крім дерев'яного настилу, можна використовувати:

  • поліетиленову плівку;

  • лінолеум;

  • спеціальну підкладку, яка йде в наборі;

  • поліуретановий утеплювач.

На завершення

Каркасний басейн — ідеальний варіант водойми для дачі. Конструкція досить міцна і він цілком може конкурувати зі звичайним стаціонарним басейном. Збірка і монтаж конструкції досить зрозумілий і простий, хоч і трудомісткий. Насправді нічого складного немає і з цим завданням реально впоратися навіть поодинці.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner