Очищення води в басейні з хімією й без
Щасливий власник дачної ділянки або приватного будинку, який мають надувний басейн, здаються питанням, як правильно очистити його самостійно? Адже вода — чудове середовище для розвитку мікроорганізмів, грибків і водоростей. Купання в непродезінфікованій, неочищеній воді — це не тільки неприємно, але й небезпечно для здоров'я.
Методи очищення води в басейні діляться на 3 групи:
-
Фізична;
-
Хімічна;
-
Електрофізичний.
Фізичне очищення води
З огляду на те, що басейн є просто неба — вітром у нього заносяться листя, гілки дерев, пух та різні комахи. Велике сміття необхідно збирати з поверхні води сачком. Дрібні забруднення, які скупчуються на поверхні води, забирається за допомогою скімера. У нього зливається верхній шар води та подається на фільтр. Скімер — це своєрідний «смітний кошик» для басейну.
Дно та бортики також необхідно періодично чистити. Чудово мати в господарстві спеціальний пилосос для очищення басейну. Тоді вам не доведеться зливати воду, щоб її очистити. Але він досить дорогий.
Чистити басейн необхідно м'якими губками, не використовуючи жорсткі щітки й абразивні засоби для чищення. Інакше є ризик пошкодити поліхлорвініл. Також не рекомендуються до використання лужні засоби. Найкраще використовувати мильний розчин. Для прискорення процесу миття, можна скористатися шваброю або придбати набір для чищення від провідних виробників «Intex» або «Bestway», до складу яких входить скімер, сачок, телескопічна ручка та набір м'яких щіток.
Для видалення звисів у воді необхідно використовувати спеціальні фільтри. Вони можуть бути пісочні та картриджові.
Картриджні фільтри дорожчі. За сезон використовується приблизно 4 картриджі.
Пісочний фільтр не тільки видаляє мул і пісок, але й домішки заліза. Ці фільтри досить ефективні та недорогі. щотижня їх потрібно промивати під великим напором води. Вони довговічніші, ніж картриджні, оскільки їх не потрібно міняти, а досить просто почистити.
Хімічне очищення
Для запобігання розвитку мікроорганізмів необхідно використовувати дезінфікувальні засоби. Їх випускають у рідкому, гранульованому вигляді та в таблетках. Таблетки використовувати зручніше за все, з ними легко розрахувати дозування.
Дезінфікувальні засоби бувають 3 різновиди:
-
Хлормісні;
-
Бромовмісні;
-
З активним киснем.
Найбільшою популярністю користуються засоби з активним хлором, оскільки вони ефективно борються з бактеріями за невисокої вартості. Але вони мають досить неприємний запах хлорки та в деяких людей викликають алергію.
Бромовмісні засоби не менш ефективні. Перевага їх у тому, що вони взагалі не мають запаху, а також допомагають уникнути цвітіння води.
Засоби з активним киснем найдорожчі, але найбезпечніші. Вони не мають запаху, не викликають алергії, не сушать шкіру та слизові. Їх ідеально використовувати для дитячих басейнів.
Регулятори рівня pH
Одним із найважливіших показників, які необхідно вимірювати у воді — pH. Цей показник потрібно перевіряти двічі на тиждень за допомогою тест-смужок або pH-метра. У штучній водоймі він має бути в межах 7,2-7,6. У разі відхилення від норми, що купаються на свербіж, різ у слизових оболонках. Крім того, знижений або підвищений рівень різко знижують ефективність дезінфікувальних засобів.
Для нормалізації кислотно-лужного балансу потрібно використовувати спеціальні засоби — регулятори рівня pH.
Засоби боротьби з водоростями
Навіть за нормальної концентрації дезінфікувальних засобів у воді, періодично починає зеленяти, на стінках з'являється наліт. Це свідчить про розвиток водоростей. У такому басейні жахливо неприємно перебувати, до того ж з'являється характерний запах цвітіння води.
Впоратися з цим неприємним явищем допоможуть засоби на основі альгіциду. Ним рекомендується, під час кожної зміни води, після очищення басейну, обробляти дно та бортики чаші.
Коагулянти та флокулянти
Органічні забруднення, що часто купуються, як частинки шкіри, креми для засмаги, косметичні засоби. Щоб позбутися жирових та органічних молекул, використовуються коагулянти та флокулянти. Вони зв'язуються з молекулами забруднення та перетворюють їх на пластівці, які осідають на дно. Їх можна легко видалити з басейну пилососом або щіткою.
Боротьба з іржею
У водопровідній воді міститься надлишкова кількість заліза. Звісно, ідеально було б відстояти воду, перш ніж наливати в басейн, але це практично неможливо. Тому вода в басейні починає рудіти. Як із цим боротися? Чудово прибирають іржу коагулянти, які зв'язуються з молекулами заліза та перетворюють їх на пластівці, які осідають на дно. Їх також легко прибрати пилососом або щіткою.
Як часто потрібно міняти воду?
Якщо ви використовуєте всі необхідні хімікати, то воду можна міняти 1 раз на 3-4 тижні. Водночас необхідно щотижня додавати у воду певну дозу дезінфікувального засобу, згідно з інструкцією.
Щодо дитячих надувних басейнів, то воду потрібно міняти хоча б раз на тиждень, а малюкам — щодня
Насправді чищення надувного басейну самостійно — справа досить проста, якщо мати під руками всі необхідні засоби. Правильний догляд — запорука вашого здоров'я і вашої родини. Що може бути кращим, ніж полискатися у спекотний літній день у чистій прохолодній водичці?