Як і чим чистити дно басейну від осаду?
Купання в басейні — це чудовий активний відпочинок, ефективна процедура, що загартовує. Штучна водойма, неважливо якої стаціонарний або переносної, створить на території заміського будинку особливий мікроклімат і допоможе відновити сили після напруженої роботи. Щоб купання було безпечним, приносячи позитивні емоції, басейн вимагає постійного догляду. Ми розповімо, як очистити дно басейну від осаду.
Який тип забруднення схильний до домашнього басейну?
Під час купання у воду потрапляє маса органічних залишків, басейн, зазвичай, відкритий для доступу сонячного світла, неточна тепла вода — всі ці чинники створюють сприятливе середовище для масового розмноження бактерій, цианобактерій, одноклітинних водоростей та інших мікроорганізмів.
На поверхні каркасного та надувного басейну збирається пил, пилок рослин, листя, невеликі гілки, інші дрібні предмети. Не можна не враховувати, що басейн найчастіше заповнюється звичайною водопровідною водою, якість якої залишає бажати найкращого. Під дією всіх забруднювальних чинників змінюється кислотно-лужний баланс води й на дні, і стінках басейну утворюються:
-
слизовий (або чистий) осад;
-
вапняний наліт;
-
ржавчина;
-
накопичується тверде сміття, що осіло.
Як правильно почистити басейн?
Навіть за наявності ефективної фільтраційної системи необхідно регулярно видаляти забруднення з дна басейну з використанням спеціальних пристосувань. Як почистити дно басейну? Якщо це сміття, що осіло, користуються сачком. Для видалення литого осаду використовують спеціальний гідропилосос. Очищення з його допомогою можна проводити, не зливаючи воду.
Якщо утворилася сильний вапняний або наліт іншого походження, з закінченням купального сезону ретельне механічне очищення потрібно зробити вручну або з використанням автоматичних пристосувань. Чищення вручну за допомогою спеціальних щіток, губок — процес тривалий і трудомісткий. Такий спосіб підходить для догляду за невеликим басейном. Якщо штучна акваторія велика, краще використовувати спеціальні прилади.
У деяких басейнах вода поступово стає іржавою й залізо в осад не випадає. Для цього потрібно використовувати хімічні засоби, щоб перетворити двовалентне залізо на тривалентне, яке утворює нерозчинний осад і його можна зібрати з дна басейну доступними способами. Важливо не передожувати реагенти, щоб уникнути хімічного забруднення басейну. Спосіб вибирається індивідуально. Але усувати таке забруднення потрібно обов'язково.
Проводити механічне очищення дна та стінок басейну необхідно щотижня. Це заощадить час, сили та гроші. Важливо не допустити утворення стійкого нальоту, позаяк це призводить до псування конструкцій басейнів. Регулярне проведення дезінфекції води, ретельна фільтрація забезпечать чистоту води та позбавлять трудомісткого процесу механічного видалення осаду.