Правильний догляд за надувними басейнами
Надувний басейн вимагає такого самого догляду, як і стаціонарний. Щоб вода в ньому була чистою і прозорою, а купання безпечним і приємним, необхідний догляд за надувним басейном: регулярно проводити фізичну, хімічну обробку. На відміну від стаціонарного басейну, догляд за надувною штучною водоймою вимагатиме менше часу. Перед першим заповненням поверхня обробляється спеціальними захисними засобами, а далі проводиться регулярна фільтрація, дезінфекція води, механічне очищення стінок і дна басейну.
Що входить до обслуговування надувного басейну?
Уход за басейном «Intex» досить простий. Спеціальні хімічні засоби розроблені для підтримання чистоти та кислотно-лужного балансу води в басейні. Їх додають 1-2 рази на тиждень безпосередньо у воду або поєднують хімічну обробку разом із фільтрацією. Частота дезінфекції залежить від інтенсивності експлуатації басейну, його обсягу. Важливо дотримуватися зазначених концентрацій, щоб уникнути хімічного забруднення води.
За час купального сезону воду в надувній штучній водоймі необхідно міняти кілька разів. Використану воду або спускають у каналізацію, або використовують для поливання присадибної ділянки. Після видалення води стінки басейну необхідно:
-
очистити від нальоту спеціальними губками;
-
добре вимити;
-
обробити особливими захисними засобами.
Після цих процедур штучний резервуар готовий до повторного заповнення водою.
Воду в невеликому надувному дитячому резервуарі краще спускати після кожного купання. Проточною водою зі шланга додатково промивати стінки та дно. Якщо басейн після купання зберігають у надутому вигляді, його перевертають догори дном або ставлять на бік. Регулярно необхідно знезаражувати стінок. Їх протирають содовим розчином. Приготувати його нескладно — чверть склянки соди розчиняють у 4 літрах води.
Виконання простих правил неабияк збільшить термін експлуатації надувного басейну:
-
Визначити розміри та місткість споруди.
-
Знайти для розміщення конструкції відповідне місце з рівною поверхнею та вільним доступом води для наповнення й можливістю зручного зливання.
-
Встановити систему фільтрації та пристосувань для хімічного оброблення води. Тривалість щоденного фільтрування залежить від ємності басейну, потужності насоса-фільтра, його пропускної здатності та вигляду.
-
Постійно прибирати велике сміття з поверхні води та з дна спеціальними строчками.
-
Для видалення литого осаду використовувати вакуумні очисники, гідропилососи. Така процедура проводиться двічі-тричі на тиждень.
-
Регулярне прибирання великого басейну допоможе уникнути частої заміни води.
-
Коли наповнений басейн не використовується, бажано закрити його спеціальним тентом.
-
Після закінчення сезону басейн необхідно ретельно вимити, висушити, акуратно скласти та зберігати в сухому приміщенні з постійною температурою повітря.